Naujiena

Svečiuose - Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokiniai

2023 05 24

Gegužės 23 d. LGKVC Vilniaus teritoriniame skyriuje svečiavosi Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro 1-4 klasių mokiniai. Šis susitikimas – profesinio veiklinimo iniciatyvos „Šok į tėvų klumpes“ dalis, kuria siekiama didinti gestų kalbos vertėjo profesijos žinomumą tarp moksleivių.

Susitikimo metu LGKVC Vilniaus teritorinio skyriaus vertėja-konsultantė I.Pečiulytė-Silaeva pristatė gestų kalbos vertėjo profesiją, supažindino su teikiamomis vertimo paslaugomis, nuotolinio ryšio priemonėmis. Moksleiviai turėjo atlikti užduotį susijusią su vertimu, bei turėjo galimybę apžiūrėti vertėjų darbo vietas ir pabendrauti su jais. Susitikimas su moksleiviais neprailgo ir sukėlė gausybę klausimų apie gestų kalbos vertėjo profesiją.

„Kiekvienoje mokykloje yra karjeros specialistas, kuris pagal profesinio orientavimo programą supažindina moksleivius su profesijomis. LGKVC aktyviai bendradarbiauja su mokslo įstaigomis ir organizuoja moksleivių vizitus centro patalpose, nes mums yra svarbu populiarinti šią unikalią gestų kalbos vertėjo profesiją tarp moksleivių. Tikimės, jog ir ši pažintis padės jaunajai kartai renkantis būsimą profesiją ateityje“, - sako Danguolė Dragūnienė, Vilniaus teritorinio skyriaus vedėja.


Paskutinį kartą redaguota: 2023 05 24