Naujiena

Susitikimas su Vilniaus universiteto Kauno fakulteto studentais

2023 04 26

Balandžio 25d. LGKVC Kauno teritoriniame skyriuje (TS) lankėsi Vilniaus universiteto Kauno fakulteto studentai.

Šios malonios viešnagės metu LGKVC Kauno TS vedėja Vilma Liukenskienė supažindino su centro struktūra, skyriaus veikla, tvarkų aprašais, 112 programėle bei 24/7 skype - vertimu visą parą.

Koordinatorė Simona Budrienė studentus supažindino su vertimo paslaugų užsakymų priėmimo tvarka: kokiais būdais galima užsisakyti gestų kalbos vertimo paslaugą, kokius duomenis reikia pateikti, kad paslauga būtų priimta. Parodytas centro internetinis puslapis, kuriame yra talpinama visa svarbiausia informacija. 
Studentai aktyviai dalyvavo diskusijose, spėliojo, kiek per metus Kauno TS įvykdo paslaugų, kokių paslaugų suteikia daugiausiai. Taip pat lengvai įvardijo sritis, kuriose verčia gestų kalbos vertėjai. 
Taip pat papasakota apie vertėjų darbo kalendorių, darbų paskirstymą: kokiais kriterijais vadovaujamasi paskiriant vertėją klientui, į ką svarbiausia atkreipti dėmėsį, kokia informacija yra svarbiausia.

Vyr. vertėja Dalė Nevardauskienė savo pristatymą pradėjo nuo klausimo: Profesionalus vertėjas. Koks jis?
Pristatė mitus, pasitaikančius sunkumus ir iššūkius. Pasidalijo teigiamomis patirtimis bei maloniomis akimirkomis. 

Vertėjas Arnoldas Matulis studentams papasakojo apie kurčiojo vertėjo svarbą. Kokiuose užsakymuose yra reikalingas kurčiasis vertėjas. Kaip svarbu mokėti dirbti komandoje su kurčiuoju vertėju, kad vertimas būtų sklandus bei kokybiškas. 

Ačiū studentams už aktyvumą, diskusijas bei gerą nuotaiką!
Dėjokame Kęstučiui Vaišnorai už iniciatyvą!

Paskutinį kartą redaguota: 2023 04 26