Naujiena

Susitikimas dėl bendradarbiavimo su naujai VIKO įsteigtu gestotyros centru

2023 01 19

Praėjusią savaitę LGKVC direktorė Ramunė Leonavičienė ir metodinio skyriaus vedėja Lina Juozaitienė lankėsi Vilniaus kolegijoje (VIKO), kur susitiko su naujai įsteigto gestotyros centro vadovu Mantrimu Danielium. Susitikime taip pat dalyvavo ir VIKO dekanė, Lietuvos kurčiųjų draugijos bei Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro atstovai.

Susitikimo pagrindinis tikslas buvo aptarti naujai įsteigto gestotyros centro veiklą, išsigryninti susitikimo narių atstovaujamų organizacijų lūkesčius, aptarti bendradarbiavimo galimybes. LGKVC metodinio skyriaus vedėja pristatė skyriaus veiklą: mokymus, metodinės medžiagos rengimą, visuomenės švietimą gestų kalbos vartojimo klausimais.

Susitikimo metu aptarėme poreikį dėl gestų kalbos norminimo. Tai labai svarbu, siekiant užtikrinti kuo profesionalesnį gestų kalbos vertimo atlikimą. Taip pat kalbėjomės apie gestų kalbos mokymų programos parengimą, kurią yra numačiusi VIKO. Tokia programa sudarytų sąlygas visiems norintiems išmokti gestų kalbos. Aptarėme Europos kalbų matmenų pritaikymą gestų kalbai ir testų parengimą gestų kalbos lygio (A.1 ir A.2) patikrinimui, kas padėtų įvertinti gestų kalbos žinių lygį. Diskutavome dėl gestų kalbos tyrimų galimybių.

Net neabejojame, kad sėkmingai bendradarbiausime su gestotyros centru ir kartu nuveiksime daug svarbių ir prasmingų darbų.


Paskutinį kartą redaguota: 2023 01 19