Naujiena

Spektaklis vaikams „Abra kadabra ir kūtvėlos“ su vertimu į gestų kalbą

2017 04 20

Lietuvoje kurčiųjų bendruomenė nuolat susiduria su įvairiomis problemomis, viena iš jų - viešų, kultūrinių renginių neprieinamumas. Trūksta koncertų, spektaklių, kurie būtų verčiami į lietuvių gestų kalbą. Įvairių institucijų – kurčiųjų reabilitacijos centrų, lietuvių gestų kalbos vertėjų centrų, teatrų bei kitų kultūrinių įstaigų bendradarbiavimo tikslas, suteikti galimybę kurtiesiems pilnavertiškai dalyvauti viešuose kultūriniuose renginiuose.

Galime pasidžiaugti, kad keičiantis visuomenės požiūriui į klausos negalią turinčius asmenis, iniciatyvos keisti esamą situaciją imasi ne tik kurčiųjų bendruomenė. 2016 metais Nacionaliniame Kauno dramos teatre buvo verčiamas profesionalus spektaklis „Aušros pažadas“, taip pat Kauno kultūros centre „Tautos namai“ ne vienas spektaklis buvo verčiamas į lietuvių gestų kalbą.

Balandžio 18 – 22 dienomis, Kaune vyko 45 – sis mėgėjų teatro festivalis „Kauno rampa 2017“. Šiame festivalyje, balandžio 20 dieną buvo rodomas Kazio Binkio teatro aktorių pastatytas spektaklis vaikams - „Abra kadabra ir kūtvėlos“ pagal Otfried Preubler knygos „Raganiukė“ motyvus. Spektaklį režisavo Nida Vita Žilinskienė. Šis spektaklis ypatingas tuo, kad buvo verčiamas į lietuvių gestų kalbą. Susirinkę kurtieji kartu su girdinčiaisiais vaikais galėjo stebėti žaismingą, pamokančią istoriją apie raganiukę ir jos nuotykius.

Šį spektaklį vertė Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centro penkios lietuvių gestų kalbos vertėjos. Bendradarbiaujant su aktoriais ir režisiere buvo organizuojamos spektaklio vertimo repeticijos, tariamasi dėl vertimo vietos, apšvietimo. Spektaklio vertimui buvo ruošiamasi apie mėnesį: buvo analizuojamas tekstas, konsultuojamasi su kurčiaisiais vertėjais, dirbama porose.

Akimirkos iš spektaklio vertimo „Abra kadabra ir kūtvėlos“


Paskutinį kartą redaguota: 2019 11 05