Naujiena

Seminaras „Viešojo sektoriaus informacijos prieinamumas negalią turintiems asmenims“

2022 05 06

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, minėdama Europos Savarankiško gyvenimo dieną, organizavo gerosios praktikos seminarą, kuriame dalyvavo ir LGKVC atstovai.

Prezidento vyriausioji patarėja I.Segalovičienė informacijos prieinamumą pateikė kaip visų žmonių, ne tik negalią turinčių asmenų, savarankiško gyvenimo ir visapusiško bei lygiateisio dalyvavimo visuomenės gyvenime prielaidą.  Lūkesčius pritaikant informaciją viešajame sektoriuje regos,  klausos, sutrikusio intelekto negalią turintiems žmonėms išsakė bei pranešimus skaitė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos, VšĮ Informacijos kaupimo ir sklaidos centro, Lietuvos kurčiųjų draugijos, Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovai. Buvo pakartota JTO Neigaliųjų teisių konvencijos nuostata kalbėti ne apie negalią, o apie kliūtis, kurios daugeliui atvejų technologiškai gali būti keičiamos į galimybes. Prezidento kanceliarijos kanclerė A. Barzdienė pateikė praktinius interneto svetainių, viešosios informacijos pritaikymo pavyzdžius. Po seminaro vyko klausimų ir atsakymų sesija.

Pabaigoje buvo išsakytas lūkestis, kad viešasis sektorius gali būti tas flagmanas, kuris inicijuotų pokyčius pritaikant aplinką ir informaciją neįgaliųjų poreikiams ne tik įgyvendindamas ES direktyvas, bet ir atliepdamas vieną iš Prezidento gerovės valstybės vizijos tikslų – atskirties tarp žmonių mažinimą.

LGKVC informacija


Paskutinį kartą redaguota: 2022 05 06