Naujiena

Seminaras „Darbas poroje su kurčiuoju vertėju“

2018 01 17

Šių metų sausio 12 dieną, Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centre, vyko seminaras „Darbas poroje su kurčiuoju vertėju“. Seminare dalyvavo Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centro vertėjai.

Seminaro pradžioje kiekvienas vertėjas įsivertino savo gestų kalbos lygį pagal Europos kalbų matmenis, o savianalizė veiklos pabaigoje padėjo suprasti, kokiame kalbos lygyje esi, į ką atkreipti didesnį dėmesį, norint pasiekti aukštesnių rezultatų.

Seminaro metu kolektyvas buvo suskirstytas į grupes, atlikinėjo pavestas užduotis, kurių dėka įgavo praktinių įgūdžių kaip reikia dirbti poroje su kurčiuoju vertėju. Taip pat seminaro metu buvo pabrėžta, kaip svarbu kurčiajam vertėjui tikslingai perteikti informaciją, kad jis sugebėtų tinkamai adaptuoti ją kurčiajam. Aptarta, kokius sunkumus patiria kurčiasis vertėjas, kaip juos spręsti - praktinės užduotys padėjo įsijausti į tam tikras situacijas ir jas detaliau išanalizuoti. Pasak vertėjos Jolantos, tokie seminarai yra naudingi ne tik mokymosi atžvilgiu, bet ir buvimu visiems kartu: „Retai, kada tokiu gausiu būriu susirenkame, tai galimybė ne tik bendradarbiauti, bet ir pabendrauti.“ 


Paskutinį kartą redaguota: 2019 11 04