Naujiena

Ramunei Leonavičienei įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius

2023 07 07

Liepos 6 dieną Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose įvyko Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija, kurios metu Ramunei Leonavičienei, Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktorei, buvo įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.  Šis apdovanojimas p. Leonavičienei buvo įteiktas už profesionalumą organizuojant gestų kalbos vertėjų darbą, padedantį žmonėms su klausos negalia būti savarankiškiems ir lygiomis galimybėmis įsitraukti į visuomeninį gyvenimą.

Gavusi apdovanojimą Ramunė Leonavičienė sakė, jog šis įvertinimas jai yra labai svarbus gyvenimo pasiekimas. „Kadangi gimiau kurčiųjų šeimoje, augau apsupta kurčiųjų kultūros, žavėjausi ja ir tuo pačiu iš arti stebėjau su kokiais sunkumais kurtieji susiduria integruodamiesi visuomenėje. Jau vaikystėje žinojau, kad mano tikslas yra padaryti viską, kas yra mano rankose, kad tai pakeisčiau. 

Kartu su kurčiųjų kalbos pripažinimu gimtąja kalba, visi kartu labai daug pasistūmėjome kurčiųjų labui. Prieš 28 metus įsisteigė Lietuvių gestų kalbos vertimo centras. Per visus savo gyvavimo metus jis augo ir keitėsi. Šiandien jame dirba apie 120 darbuotojų, centras turi penkis teritorinius skyrius didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Lietuvių gestų kalbos vertėjai stovi šalia Prezidento, verčia naujienas transliuojamas iš Seimo. Juos galima išvysti TV ekrane, miesto šventėse, teatre ir įvairiuose kituose renginiuose. Kurtieji realiuoju laiku gali naudotis gestų kalbos vertėjų paslaugomis jiems patogiu būdu. Šito pasiekėme visi kartu, bendradarbiaudami su LKD, kurčiųjų bendruomene ir kitomis ją atstovaujančiomis organizacijomis. Tad, šis apdovanojimas man reiškia supratimą, koks reikšmingas yra mūsų visų darbas ir tikėjimas tuo, ką darai. Esu be galo laiminga turėdama galimybę eiti, būtent tokiu gyvenimo keliu ir dėkinga visiems, kurie mane jame palaiko“, - sakė Ramunė Leonavičienė.

Daugiau apie Valstybės apdovanojimus skaitykite čia.


Paskutinį kartą redaguota: 2023 07 07