Naujiena

Popiežiaus Pranciškaus vizitas Kaune

2018 09 26

Sekmadienio rytą Kaune, Santakos parke, Popiežius Pranciškus subūrė apie 100 tūkstančių tikinčiųjų bendrai maldai. Šv. Mišios, prasidėjusios 10 val., buvo verčiamos ir į lietuvių gestų kalbą. Specialioje zonoje, kuri buvo pritaikyta kurtiesiems, ant aukštos pakylos buvo galima išvysti Vilniaus kolegijos lektorių Andrių Barisevičių, Kauno gestų kalbos vertėjus - Jolantą Gudalevič ir Mantą Radavičių bei Panevėžio gestų kalbos vertėją Birutę Šimkienę.

Išvakarėsė vyko darbų pasiskirtymas, pasiruošimas, vertimo strategijų, galimų vertimų scenarijų aptarimas, o jau ankstų sekmadienio rytą - 5val. 10 min., pučiant žvarbiam vėjui, spiginant rytmečio Saulei - vertėjų komanda laukė kurtiesiems skirtoje zonoje.
Šiuolaikinės technologijos padėjo atlikti kokybiškesnį vertimą: vertėjas Mantas Radavičius iš išdalintų knygučių skaitė šv. Mišių maldas ir giesmes tiesiogiai telefonu lektoriui Andriui, sekdamas lotyniškai kalbantį Popiežių Pranciškų, Andrius ausinių dėka girdėjo Manto skaitomą tekstą – taip buvo užtikrintas kokybiškas bei sklandus vertimas. Jolanta ir Birutė iš lietuvių kalbos vertė į lietuvių gestų kalbą.
Bendra veikla bei naujos patirtys mus ne tik moko dirbti komandoje, ugdo pasitikėjimą vienas kitu, bet ir veda geresnių rezultatų link!


Paskutinį kartą redaguota: 2019 01 23