Naujiena

LGKVC Šiaulių teritorinio skyriaus veikla sausio-kovo mėnesiais

2021 05 14

Nepaisant net ir užsitęsusio ir sugriežtinto karantino visoje Lietuvoje, Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritoriniam skyriui naujieji 2021 metai prasidėjo itin darbingai. Jau nuo pirmųjų sausio mėnesio dienų vertėjos intensyviai dirbo filmavimo studijoje su įvairiais vertimo projektais.

Vienas iš pirmųjų projektų „Saulės miesto lyderiai“ – Šiaulių miesto savivaldybės organizuojami pokalbiai su geriausiais miesto mokytojais, jų įkvepiantys pasakojimai, skirtingos patirtys mokyklose ir dirbant su vaikais. Projektas skirtas ne tik supažindinti žiūrovus su geriausiais ir stipriausiais Šiaulių miesto mokytojais, bet ir skatinti pedagogus kelti savo kvalifikacija ir tobulinti savo kompetencijas prisijungiant prie šviesiausių miesto žmonių. Kalbintų pedagogų tarpe galite išvysti ir Virginijų Dargį – Šiaulių miesto metų mokytoją, jau ne vienerius metus dirbantį ir Šiaulių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų reabilitacijos centre, kuris kartu su kurčiųjų bendruomene kuria ir stato linksmus pasirodymus, spektaklius įvairiausioms progoms. Šis projektas ne tik leido susipažinti su pedagogų darbo subtilumais, bet ir pagilinti savo gestų kalbos žinias ugdymo srityje.

Visus „Saulės miesto lyderių“ pasakojimus su vertimu į gestų kalbą galite rasti „Proformos“ Youtube kanale.

2019 metų rugpjūčio 28d. LGKVC Šiaulių teritorinis skyrius (tuomet dar „Šiaulių gestų kalbos vertėjų centras“) pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka, todėl didelė dalis bibliotekos projektų yra verčiami ir į gestų kalbą. Vienas iš jų – skaitymo skatinimo iniciatyva „Ką skaitai?“. Projekto metu buvo kalbinami žymiausi Lietuvos žmonės. Aktoriai, režisieriai, dainininkai, rašytojai ir kiti visuomenės veikėjai pasakojo apie savo mylimas knygas, dalino rekomendacijas ir skatino žiūrovus kuo daugiau skaityti.

„Ką skaityti?“ (su vertimų į gestų kalbą), Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Youtube kanale.

Prisimenant ilgamečius projektus, nuo sausio mėnesio prasidėjo virtualios „Laiptų galerijos“ parodos, kurias Šiaulių miesto vertėjos verčia ne vienerius metus. Kadangi karantinas apribojo galerijų ir muziejų veiklą, „Laiptų galerija“ persikėlė į internetą. Kartu su išsamiais pasakojimais apie kūrėjus ir jų darbus, dabar parodą galima apžvelgti ir saugant save bei artimuosius - net neišėjus iš namų.

„Laiptų galerijos“ parodos ir pasakojimai „Proforma“ Youtube kanale.

Antrasis metų mėnesis taip pat nestokojo darbų – „Žmogaus psichologijos institutas“ parengė kelis filmukus itin svarbiomis temomis, kaip susidoroti su stresu, atpažinti ir įveikti panikos priepuolius, kovoti su valgymo sutrikimais. Ši tema aktuali ne tik kurtiesiems ir girdintiesiems, bet ir pačioms vertėjoms, kasdien susiduriančioms su stresu darbe. Džiugu, kai įvairūs vertimai ne tik padeda vertėjoms tobulėti savo darbo srityje, bet ir gauti daug naujos ir naudingos informacijos. Tai yra vienas didžiausių šio darbo privalumų.

„Žmogaus psichologijos instituto“ Youtube kanalas.

O štai vasario 24 d. Šiaulių teritorinis skyrius nuotoliniu būdu dalyvavo susitikime su Lietuvių gestų kalbos vertimo centro direktore Ramune Leonavičiene ir centro direktorės pavaduotoju Arūnu Bražinsku. Susirinkimo metu vertėjos pasidalino naujomis patirtimis, kilusiais iššūkiais prisitaikant prie naujų karantino sąlygų ir ateities perspektyvomis.

Vis besivystant esamiems ir atsirandant naujiems projektams, kovo mėnesį vertėjos ir toliau uoliai dirbo teikdamos paslaugas nuotoliniu ir kontaktiniu būdu bei besifilmuodamos naujus vertimo tekstus. Greitu metu bus paviešinta istorija gestų kalba apie Šiaulių malūną, o nuo kovo 28 d. „Delfi“ platformoje pradėta transliuoti nauja ir pirmoji tokia tvaraus gyvenimo būdo ir ekologijos su vertimu į gestų kalbą laida - „Išpakuota“.

Apie projektą galite pasiskaityti „Delfi“ portale.

Visos „Išpakuota“ laidos su vertimu į gestų kalbą ir aktualios naujienos.

Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Šiaulių teritorinis skyrius tikisi, kad ir ateinančius mėnesius nepritrūks darbų ir projektų, kurie padėtų kurčiųjų bendruomenei lengviau integruotis į visuomenę.






Paskutinį kartą redaguota: 2021 05 14