Naujiena

LGKVC pakvietė paminėti lietuvių gestų kalbos gimtadienį

2023 05 08

Prieš 28 metus, ty. 1995 m. gegužės 4 d., Lietuvių gestų kalba buvo pripažinta oficialia gimtąja kurčiųjų kalba. Šia proga Lietuvių gestų kalbos vertimo centras (LGKVC) pakvietė įvairių organizacijų atstovus paminėti šią svarbią datą kartu ir keletą valandų praleisti su gestų kalba.

Susirinkę svečiai sveikino vieni kitus, dalinosi savo mintimis apie gestų kalbą. Renginys prasidėjo nuo LGKVC direktorės Ramunės Leonavičienės sveikinimo žodžių, kuriuose ji minėjo, kokia ši diena yra reikšminga kurčiųjų bendruomenei, kokią reikšmę šis oficialus pripažinimas turėjo LGKVC veiklai, atsigręžė į gestų kalbos grožį ir unikalumą. Šis susitikimas buvo puiki proga pasidžiaugti bendradarbiavimu su Lietuvos kurčiųjų draugija, pasveikinti naujai išrinktą prezidentę Vaidą Lukošiūtę, o taip pat su visomis kitomis organizacijomis, kurių atstovai dalyvavo renginyje. Sulaukėme svečių iš Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Neįgaliųjų reikalų departamento, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Bendrojo pagalbos centro, VšĮ Vilniaus kurčiųjų centro, Vilniaus kolegijos, Vilniaus kolegijos Gestotyros centro, Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos, VšĮ Panevėžio kurčiųjų centro ir kt.

Pristatyta pašto ženklų kurčiųjų tematika paroda

Renginio svečiai turėjo unikalią galimybę apžiūrėti paštų ženklų kurčiųjų tematika parodą. Šią pašto ženklų kolekciją savo iniciatyvą surinko LGKVC patarėjas Andrius Barisevičius. Kaip sako pats Andrius: „Prisipažinsiu, nesu pašto ženklų kolekcininkas, bet turiu sukaupęs nemažai patirties ir žinių gestų kalbos bei kurčiųjų istorijos srityje. Ši pašto ženklų kolekcija būtent ir gimė iš smalsumo gilintis į minėtą sritį, o savo atradimais pasidalinti su kitais. Pati pašto ženklų išleidimo geografija ir jų laikotarpis aprėpia per daug su kurčiųjų bendruomene susijusių įvykių, kad būtų galima tinkamai ir išsamiai pristatyti kurtystės sampratą, identiteto klausimus, kurtumo, kaip neįgalumo, transformacijas, gestų kalbos pripažinimo ir kitus kurčiųjų bendruomenei aktualius dalykus.“

Šalia eksponuojamų pašto ženklų  yra pateikti ir trumpi aprašymai, skirti šiek tiek platesniam kurio nors kurtumo aspekto pristatymui. Aprašymai išversti į lietuvių gestų kalbą ir įrašyti į planšetes.

Be pašto ženklų, susirinkę svečiai galėjo pavartyti naujai įsigytą Metodinio skyriaus literatūros biblioteką, kurią Metodinio skyriaus vedėja Lina Juozaitienė pristatė susirinkusiems svečiams.

Gestų kalbos laboratorija ir interaktyvi viktorina

LGKVC Metodinio skyriaus kolegos pakvietė susirinkusius svečius, kurie nemoka gestų kalbos, sudalyvauti gestų kalbos laboratorijoje – pamokoje ir susipažinti su šios kalbos ypatumais, išmokti gestų kalbos ženklų. Visi dalyvavę buvo apdovanoti diplomais ir pakviesti toliau tobulėti mokantis lietuvių gestų kalbą. Po šios pamokos svečiai tikrino savo žinias apie lietuvių gestų kalbą ir jos kultūrą virtualioje viktorinoje.

LGKVC tikisi, jog šis susitikimas padėjo pagerbti svarbią datą ir dar geriau pažinti lietuvių gestų kalbos grožį. Dėkojame visiems susirinkusiems paminėti lietuvių gestų kalbos gimtadienio.


Paskutinį kartą redaguota: 2023 05 08