Naujiena

LGKVC ir LSMU Kauno ligoninė pasirašė sutartį dėl vertimo į gestų kalbą paslaugų

2023 02 13

LGKVC pasirašė bendradarbiavimo sutartį su LSMU Kauno ligonine dėl medicininių paslaugų teikimo proceso gerinimo kurtiesiems ligoniams. Nuo šiol bendravimas tarp medikų ir kurčiųjų pacientų bei jų artimųjų tampa efektyvesnis, o paslaugų prieinamumas - paprastesnis. Ligoninės priimamajame medicinos darbuotojai skubią pagalbą kurtiesiems gali suteikti pasitelkę plančetes, kuriose yra pokalbių internetu programos su įvestais Lietuvos gestų kalbos centro kontaktais. Tokiu būdu nedelsiant, pasinaudodami Skype paslauga ar BPC budinčių darbuotojų pagalba, medicinos darbuotojai gali susisiekti su gestų kalbos vertėjais bet kuriuo paros metu ir skubiai suteikti reikiamą pagalbą.

Šią iniciatyvą pradėjo Kauno kurčiųjų centro direktorius Mykolas Balaišis, atstovaudamas kurčiųjų poreikius spręsti komunikacijos problemas medicinos įstaigose. Kartu bendradarbiaujant su LSMU Kauno ligoninės direktoriumi prof. habil. dr. Albinu Naudžiūnu ir LGKVC direktore Ramune Leonavičiene buvo pradėtas šio projekto įgyvendinimas. Visų šalių operatyvaus darbo rezultatas – vasario 9 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuri padės dar geriau apliepti kurčiųjų poreikius ir užtikrinti dar greitesnį ir kokybiškesnį medicininių paslaugų prieinamumą nedelsiant – čia ir dabar.

„Džiaugiuosi šia įgyvendinta iniciatyva ir operatyviu bendradarbiavimu. Nuo šiol galime užtikrinti efektyvesnį ypatingai svarbių – medicininių paslaugų – prieinamumą kurtiesiems vos tik jiems prireikus, kai laikas būna labai svarbus faktorius. Ypatingai džiugina LSMU Kauno ligoninės komandos operatyvumas, kurie aktyviai įsitraukė ir nedelsiant priėmė sprendimą įsigyti trūkstamas plančetes. Taip pat noriu padėkoti LGKVC teisininkui Linui Vinickui, kuris paruošė visus reikiamus teisinius dokumentus, kad ši iniciatyva būtų įgyvendinta teisiškai. Tai nematomas, tačiau labai svarbus darbas.

Mūsų bendradarbiavimas su LSMU Kauno ligonine nesibaigia sutarties pasirašymu. Ir toliau kalbamės, kaip galėtumėm stiprinti bendradarbiavimą, kad padėtumėm medikams gerinti kurčiųjų klientų aptarnavimo procesą, kokius ateities planus galėtumėm įgyvendinti. Pavyzdžiui, aptarėme, kaip pasitelkiant šiuolaikines technologijas, plančečių pagalba, galėtumėm pasitarnauti senjorų esančių slaugos ligoninėse labui.“ – sako Ramunė Leonavičienė, LGKVC direktorė.

Apie šią partnerystę rašo lrytas.lt.


Paskutinį kartą redaguota: 2023 02 13