Naujiena

Klausos negalią turintiems rinkėjams – vertėjų pagalba per „Skype“

2020 10 23

Artėjančiuose Seimo rinkimuose balsuosiantys piliečiai, turintys klausos negalią, gali „Skype“ programėle susisiekti su gestų kalbos vertėjais, kurie padės komunikuoti su rinkimų komisijų nariais, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Rinkimų metu rinkėjams su klausos negalia iš savo išmaniųjų įrenginių, per „Skype“ programėlę paskambinus vaizdo skambučiu bus suteikiamos vertimo į gestų kalbą paslaugos:

gestuvertejai (išankstinio balsavimo dienomis nuo 7.30 val. iki 19.30 val.);

BPC.SKYPE (pagrindinę rinkimų dieną – spalio 11-ąją ir per pakartotinį balsavimą, spalio 25 d.).

„Norėčiau nuoširdžiai padėkoti Lietuvos gestų kalbos vertimų centrui ir Lietuvos kurčiųjų draugijai, kurių didžiulis indėlis išties padeda klausos negalią turintiems rinkėjams lengviau dalyvauti balsavimo procese. Šiose organizacijose dirbantys žmonės jau daugelį metų ateina mums į pagalbą ir labai prisideda, kad svarbiausia su rinkimais susijusi informacija būtų pasiekiama ir klausos negalią turintiems rinkėjams“, – bendradarbiavimą su klausos negalią turinčių organizacijų atstovais komentavo VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Pirmąjį kartą Lietuvos rinkimų istorijoje pagalbos paslauga per programėlę „Skype“ klausos negalią turintiems rinkėjams buvo suteikta 2019 m. gegužės 12-ąją, praėjusių Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų metu.

Kontaktams:

Tel. (8 5) 239 6295 
El. p. komunikacija@vrk.lt

Šaltinis: VRK.lt

 


Paskutinį kartą redaguota: 2020 10 23