Naujiena

Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų vyresniųjų klasių mokiniai lankėsi KAGKVC

2018 04 12

Balandžio 12 dieną, Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų vyresniųjų klasių mokiniai lankėsi Kauno gestų kalbos vertėjų centre. Vertėja Justina Naujokaitytė moksleivius supažindino ne tik su centro įsikūrimo istorija, bet plačiau papasakojo ir apie gestų kalbos vertėjų darbą, jų teikiamas paslaugas.
Vertėja J. Naujokaitytė pabrėžė, kad vertėjų paslaugų reikia ne tik kurtiesiems, bet ir girdintiems žmonėms, nes bendrauti su kurčiaisiais tenka ir valstybinėms institucijoms, jie vertėjauja medikams, policininkams, mokesčių inspekcijai. Vertėjų paslaugų poreikis yra įvairiose gyvenimo srityse: nuo medicinos, teisėsaugos, mokymo įstaigų iki Šv. Mišių, santuokos, šeimyninių švenčių vertimo. Kasdieninės gyvenimo veiklos yra svarbios ir norint juose aktyviai dalyvauti – galima užsisakyti vertėjo paslaugą, kuri padės lengviau integruotis į visuomenę ir jaustis pilnaverčiu jos nariu.
Vertėja moksleivius supažindino, kokiais būdais galima užsisakyti gestų kalbos vertėjo paslaugą, kaip teisingai tai padaryti. Taip pat papasakojo apie nuotolinį gestų kalbos vertimo būdą - „Skype“ programos teikiamomis galimybėmis, paaiškino, kaip elgtis vertimo nuotoliniu būdų metu, kokių klaidų nedaryti, kad vertimas būtų kokybiškas bei sklandus.
Džiaugiamės sulaukę aktyvaus mokinių dalyvavimo užduodant jiems rūpimus klausimus, diskutuojant!

Paskutinį kartą redaguota: 2019 11 04