Naujiena

Išvyka į Maskvą

2018 10 30

Kauno apskrities gestų kalbos vertėjų centro direktorės pavaduotojas A. Bražinskas spalio mėnesį vyko į Maskvą skaityti konferencijoje pranešimą ir pravesti seminarą. Kartu, netikėtai pateko ir į šmaikštų renginį, skirtą nacionalinei gestų kalbos vertėjų dienai.

2003 metais Rusijoje oficialiai pradėta minėti „Gestų kalbos vertėjo diena“. Šia proga, spalio 25 dieną vyko renginys „Vertėjas & vertėjas“. Kurčiųjų draugijos pirmininkas Vladimir Bazajev sveikino susirinkusiuosius ir pabrėžė valstybinio standarto dokumentą, kuris įteisintas nuo 2018 metų sausio mėn.: „Rusų gestų kalba. Gestų kalbos vertėjų paslaugos“, kuris nulems gestų kalbos vertėjų socialinę ir materialinę gerovę.

Po smagaus renginio Maskvoje, Spalio 26-27 dienomis vyko konferencija „Gestų kalbos vertimo povandeniniai akmenys“ ir seminaras „ Kurčias gestų kalbos vertėjas – nauja profesija“, kuriuose dalyvavo Lietuvos atstovai - KAGKVC direktorės pavaduotojas Arūnas Bražinskas ir VAGKVC direktorė Danguolė Dragūnienė bei gestų kalbos vertėja Elena Taločkaitė. Galime pasidžiaugti, kad A. Bražinskas galėjo pasidalinti savo patirtimi, ir ne tik perskaityti pranešimą, bet ir pravesti mokymus užsienio kolegomis iš Maskvos, Novosibirko, Karelijos, Tadžikistano ir ne tik.

Konferencijoje pranešimus skaitė gestų kalbos ekspertai – Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacijos (WASLI) Debra Russel, Europos gestų kalbos vertėjų forumo (EFSLI) prezidentė Ivana Bučko, dr. Kristianas Ratmanas, WASLI vardu pranešimą skaitė taip pat ir lietuvis Arūnas Bražinskas ir kiti specialistai.

Ne tik Lietuvoje trūksta kurčiųjų gestų kalbos vertėjų, bet ir užsienio šalyse, todėl konferencijos metu organizatoriai paprašė A.Bražinsko bei Maskvos vertėjos padėti konferencijos metu pranešimus išversti į tarptautinę gestų kalbą. A.Bražinskas sutiko padėti kolegoms.


Paskutinį kartą redaguota: 2019 01 23