Naujiena

Gestų kalbos vertėjo profesijos populiarinimas uostamiesčio moksleiviams

2023 05 08

Balandžio 21 ir 28 d. LGKVC Klaipėdos teritorinio skyriaus gestų kalbos vertėjos Nina Šamakova, Virga Rimkuvienė ir Kristina Rimkienė dalyvavo susitikimuose su uostamiesčio moksleiviais iš Gilijos pradinės mokyklos bei Žemynos gimnazijos. Susitikimų metu vertėjos pristatė gestų kalbos vertėjo profesiją ir darbo ypatumus.

Susitikimui su moksleiviais gestų kalbos vertėjos ruošėsi atsakingai, kad kuo išsamiau ir įdomiau uostamiesčio mokyklų moksleiviams perteiktų informaciją apie gestų kalbos vertėjo darbą. Susitikimuose buvo pasakojama apie darbo ypatumus, iškylančias situacijos. Moksleiviai susipažino su lietuvių gestų kalba, diskutavo. Džiugino, jog moksleiviai buvo aktyvūs, domėjosi šios profesijos studijų galimybėmis.

„Gestų kalbos vertėjo darbas labai sudėtingas ir atsakingas, bet įdomus“, - taip po profesijos pristatymo kalbėjo Klaipėdos Gilijos pradinės mokyklos ketvirtokai ir Klaipėdos Žemynos gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai.

Ši iniciatyva kilo bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto karjeros ugdymo specialistais. Šiais mokslo metais minėtos vertėjos lankysis dar 6-iose uostamiesčio mokyklose, pristatys šią unikalią ir retą gestų kalbos vertėjo profesiją. LGKVC vienas iš tikslų – šviesti moksleivius apie gestų kalbos vertėjo profesiją, todėl panašiose iniciatyvose kasmet dalyvauja LGKVC kolegos įvairių Lietuvos miestų mokyklose. Tikime, jog tokie susitikimai padės moksleiviams apsispręsti renkantis ateities profesiją ir ateityje sulauksime prisijungiant jaunųjų kolegų į LGKVC gretas.


Paskutinį kartą redaguota: 2023 05 08