Naujiena

Bendradarbiavimo veikla su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru

2021 06 02

Lietuvos gyventojai įsigalėjus pandeminei situacijai susidūrė su išbandymais ir pokyčiais kasdieniniame gyvenime. Ne išimtis ir Lietuvos kurtieji bei neprigirdintieji. Keisti darbo tvarkas teko beveik visoms įstaigoms bei organizacijoms. Lietuvos gestų kalbos vertimo centras bei jo padaliniai turėjo nemažai paplušėti, kad klausos negalią turintys asmenys nebūtų atskirti nuo svarbiausios ir papildomos informacijos, pateikiamos lietuvių gestų kalba. Tad nenuostabu, kad lietuvių gestų kalbos vertėjai vis daugiau laiko praleidžia filmavimo studijose ar prie kompiuterių ekranų.

Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Klaipėdos teritorinio skyriaus vertėjos, neskaitant nuotolinių vertimų ar numatytų filmavimų, irgi nuveikė nemažai. Supažindiname jus su įdomiausiais vertimais.

Tęsiant bendradarbiavimą su Klaipėdos dramos teatru, vertėme net 14 teatro laidų „Mes esame teatras“. Juk po spektaklio žiūrovai garsiai ploja, stojasi ir vėl ploja. Jiems nusilenkia aktoriai. O kas dar stovi už aktorių, už sienų? Žmonės, apie kuriuos žiūrovai retai pagalvoja, žmonės, be kurių spektaklis neįvyktų: garso, šviesų specialistai, rekvizitininkė, siuvėjas, kostiumininkė, režisieriaus asistentas, lankytojų administratorė, pastatyminės dalies komanda. Tad Klaipėdos dramos teatras per 85-ąjį sezoną pristatė žiūrovams žmones, kurie lieka nematomi, bet yra neabejotinai svarbūs spektaklio kūrimo procese. Pristatymas buvo pateikiamas per aštuonis interviu, kurių trukmė po 20 minučių. Juose žmonės turėjo galimybę pamatyti teatro užkulisius ir išgirsti istorijas, kurios įprastai lieka tik tarp teatro sienų. Tai trumpi, nuoširdūs ir tikri siužetai, kuriuos pamatę žiūrovai po spektaklio plos ne tik aktoriams, bet visai spektaklio komandai.

Visuomenei pristatytos laidos sulaukė didelio susidomėjimo, tad nuspręsta nufilmuoti dar 6 papildomas laidas.

Visus interviu su vertimu į gestų kalbą galite rasti „Daugiau nei teatras“ Youtube kanale.

Džiaugiamės gražia partneryste su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru. Nuo šiol Muzikinio teatro „Teatro ABC“ vaizdo medžiaga yra lengviau prieinama ir suprantama kurčiųjų bendruomenei. Pristatoma Teatro ABC, kurioje pastatymų tarnybos vedėjas Aivaras Tarvydas atskleidžia užkulisių paslaptis: pristatoma kas gi slypi už scenos uždangos ar net po pačia scena. Vaizdo įrašą su vertimu į gestų kalbą galite pasižiūrėti čia.

Apie spektaklių kostiumų specifiką, skirtingų epochų ypatybes ir kūrybinius netikėtumus dalinasi daugiau nei 30 metų Muzikiniame teatre sukirpėja-kostiumų dailininke dirbanti Vilija Šuklytė.

Apie baleto artistų kasdienybę.

UAB „Infes“ statybos projektų vadovas Julius Vaznelis pasakoja apie sparčiai vykstančią Muzikinio teatro rekonstrukciją. Rubrikoje sužinosite kokių iššūkių kilo statybų procese ir kiek toli jau pasistūmėta su teatro rekonstrukcija.

Laisvėjant karantino apribojimams Klaipėdoje gegužės 20-29 dienomis vyko Europos jaunimo savaitė, kurios metu organizatoriai kvietė susitikti nuotolinėje konferencijoje neįgaliųjų ir tautinių mažumų integravimosi darbo vietoje ,,Mano sėkmės istorija“. Konferencijos tikslas - diskusijų forma papasakoti visuomenei apie mažiau galimybių turinčių asmenų darbo rinkoje sėkmes ir iššūkius integruojantis darbo vietoje. Herojų istorijos suteikė motyvacijos ir įkvėpė atrasti lyderį savyje, išbandyti save darbo rinkoje bei paskatino verslus padėti neįgaliesiems ir tautinėms mažumoms įsilieti į darbo rinką. Tai projekto „Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021” dalis, kurią organizuoja asociacija „Apskritasis stalas“ bei „Lyderystė“, koordinuojama Lietuvos verslo kolegijos ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Neįgaliųjų ir tautinių mažumų integravimosi darbo vietoje KONFERENCIJOS diskusijos transliacija - „Mano sėkmės istorija“ su vertimu į gestų kalbą.

Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Klaipėdos teritorinis skyrius džiaugiasi, galėdamas prisidėti prie kurčiųjų bei vertėjų kultūrinio ir asmeninio tobulėjimo, akiračio plėtimo, užmegzti daugiau bendrystės ir draugystės ryšių su kitomis Klaipėdos miesto įstaigomis bei organizacijomis. Iš tiesų, pasikeitusi gyvenimo ir darbo situacija įnešė į mūsų visų gyvenimus ne tik trūkumų, bet ir privalumų.


Paskutinį kartą redaguota: 2021 06 04