Mes žiniasklaidoje

Teatras kalba gestų kalba

2016 02 10

Ieva Juodeikienė

Dauguma viešųjų kultūrinių renginių kurtiesiems ir neprigirdintiesiems sunkiai suprantami, nes jie neverčiami į gestų kalbą. Tačiau esama ir teigiamų pavyzdžių – vis dažniau į kurčiųjų poreikius atsižvelgia teatrai.

Vakar, vasario 9 dieną, Nacionaliniame Kauno dramos teatre parodytas spektaklis „Aušros pažadas“ su vertimu į gestų kalbą, pagal Romain’o Gary autobiografinį romaną. Tai kol kas pirmoji galimybė žmonėms su klausos negalia susipažinti su šio teatro repertuaru.

Anksčiau į kurtiesiems žiūrovams pritaikytus spektaklius jau yra pakvietę Vilniaus teatras „Lėlė“ („Tiktaktika“), Vilniaus valstybinis mažasis teatras („Karalaitė ir princas Krabas“), Kauno kultūros centras „Tautos namai“ kartu su asociacija „Teatronas“ („Sveiki!“) ir kiti.

Pasak teatro kultūrinės veiklos ir turizmo vadybos skyriaus vadovės Agnės Burovienės, į spektaklį susirinko per 60 klausos negalią turinčių žmonių, o tai beveik pusė visų žiūrovų. Paklausta, kaip kilo mintis į Nacionalinį Kauno dramos teatrą pasikviesti žmonių su klausos negalia, A. Burovienė sakė, kad tai įvyko tarsi savaime. 2015-ųjų lapkritį teatras surengė spektaklį, skirtą žmonėms su regos negalia. „Kilo mintis, o kodėl nepabandžius organizuoti spektaklio ir žmonėms, turintiems klausos negalią. Jeigu jau priimame vienus, kodėl nepabandžius priimti ir kitus. Tai buvo tarsi iššūkis.“

Skaityti daugiau Lrytas.lt


Paskutinį kartą redaguota: 2021 09 22