Mes žiniasklaidoje

Tarptautinė kurčiųjų savaitė: visuomenė iš naujo atranda gestų kalbos vertėjų profesiją

2020 09 25

Minint Tarptautinę kurčiųjų savaitę ir gestų kalbos pripažinimo Lietuvoje 25-metį, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) sveikina gestų kalbos vertėjus su švente ir apžvelgia svarbiausius šių metų pasiekimus, aktualius kurčiųjų bendruomenei.

Šių metų pradžioje Lietuvai ir visam pasauliui susidūrus su nepažįstamu ir klastingu koronavirusu (COVID-19), Lietuva išsiuntė pozityvią žinią pasauliui – klausos negalią turintiems asmenims mūsų šalis yra neabejinga.

Pandemijos laikotarpiu SAM tapo pirmoji Lietuvoje į pagalbą pasitelkusi lietuvių gestų kalbos vertėjus, ir užtikrino, kad visa aktualiausia informacija apie koronavirusą neaplenktų ir kurčiųjų bendruomenės. Lietuvių gestų kalbos vertėjai spaudos konferencijų metu atkreipė visuomenės dėmesį į šią atsakingą profesiją, o dėl tokio dėmesio klausos negalią turintiems bendrapiliečiams Lietuva susilaukė ir tarptautinio įvertinimo – Lietuvos vardas skambėjo ir tarptautinėje žiniasklaidoje.

Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnoras pastebi, kad visuomenei vis dažniau matant gestų kalbos vertėjus viešojoje erdvėje, o ypač pandemijos metu, kai verčiamos į lietuvių gestų kalbą spaudos konferencijos, gestų kalbos vertėjai pajautė išaugusį susidomėjimą šia profesija ir lietuvių gestų kalba.

Šaltinis: SAM.LRV.lt
Paskutinį kartą redaguota: 2021 09 23