Naujiena

Studentų apsilankymas Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Vilniaus teritoriniame skyriuje

2019 11 29

Lietuvių gestų kalbos vertimo centro Vilniaus teritorinį skyrių aplankė Vilniaus kolegijos gestų kalbos pirmo kurso studentai. Gestų kalbos vertėja Rasa Širvelytė jiems pristatė centro veiklą ir pagrindinius gestų kalbos vertėjų darbo principus, trumpai supažindino su vertėjo diena ir užsakymų planavimu.

Susitikimas prasidėjo salėje kur išklausę informacijos apie gestų kalbos vertėjų centrą studentai turėjo galimybę pamatyti kaip vyksta darbas centre ir susidaryti nuomonę apie galimai būsimą darbovietę. Po pasivaikščiojimo trumpai prisėdome padiskutuoti apie vertėjo profesiją ir  darbo pobūdžio išskirtinumą. Studentams svarbu žinoti kaip veikia centras ir kokios situacijos jų laukia ateityje. Vertėja Rasa apie profesiją linkusi sakyti tiesą ir vertinti įvairius profesinius aspektus: „šiam darbui reikalingi žmonės kurie ne tik yra geri kalbos specialistai, bet turi kitų įvairių komunikacinių gebėjimų, bei moka valdyti situacijas“.

Trumpai pristatėme vertėjų etikos kodekso svarbą ir kvietėme studentus prisijungti prie jo tobulinimo ateityje, norėdami puoselėti šio darbo išskirtinumą.

Studentai aktyviai dalyvavo pokalbyje ir išsakė savo nuomonę bei lūkesčius, stengiamės palaikyti gerus santykius su būsimais kolegomis tam, kad kiekvienas pasirinkęs šią profesiją galėtų gauti visą reikiamą palaikymą ir nuoširdų bendravimą, juk mūsų tiek nedaug ir tik bendraudami galime kurti stiprų ir darnų kolektyvą.

Tikimės ateityje sulaukti studentų profesinės praktikos metu ir toliau bendradarbiauti su Vilniaus kolegijos pedagogikos fakultetu.


Paskutinį kartą redaguota: 2019 12 02