Naujiena

Atvirų durų diena LGKVC Vilniaus teritoriniame skyriuje

2020 02 25

Pirmą kartą Lietuvoje surengtas atvirų durų dienos renginys, kuris įvyko LGKVC Vilniaus teritoriniame skyriuje (toliau skyrius). Renginio iniciatorė skyriaus vedėja Danguolė Dragūnienė šūkiu „Lietuvių gestų kalbos vertėjas - kas jis?“ kvietė visus norinčius moksleivius nepraleisti puikios progos ir sužinoti apie lietuvių gestų kalbos vertėjo profesiją, darbo galimybes, pabendrauti su gestų kalbos vertėjais, pamatyti gyvai atliekamus vertimus ir susipažinti su lietuvių gestų kalba.

2020 vasario 24 d. skyriaus darbuotojos vertėja-ekspertė Ieva Pečiulytė-Silaeva, gestų kalbos vertėjos Evelina Montvilaitė ir Rasa Širvelytė turėjo galimybę pristatyti savo profesiją.  7-9 klasių mokiniai iš Buivydiškių pagrindinės mokyklos atvyko susipažinti su gestų kalbos vertėjų profesija ir kurčiųjų kultūra bei pačia gestų kalba. Programoje buvo numatyta dviejų valandų veikla, vertėjos Rasa ir Evelina pristatė lietuvių gestų kalbos vertėjų profesiją ir supažindino su galimomis vertimo situacijomis, pasidalijo patirtimi.

Ieva pristatė kurčiųjų kultūrą, pasakojo apie pagrindinius kurčiųjų bendravimo principus ir pateikė kelis pavyzdžius, kad mokiniai geriau suprastų kuo išskirtinė yra kurčiųjų kultūra. Taip pat Ieva mokiniams suteikė unikalią galimybę pasimokyti gestų kalbos, mokiniai aktyviai dalyvavo mokymuose ir greitai išmoko gestų kalbos abecėlę. Programos eigoje buvo ir keletas pramogų, mokiniai žaidė seniai žinomą žaidimą „sugedęs telefonas“, tačiau šis žaidimas vyko ne žodine, bet gestų kalba. „Pradedant mokytis gestų kalbos svarbu aplinką suprasti vizualiai, tokie žaidimai padeda mokantis gestų kalbos“ - sakė vertėja-ekspertė Ieva. Programos metu buvo ir kitų žaidimų lavinančių erdvės supratimą,  nes praktiniai užsiėmimai padeda lengviau suprasti gestų kalbą.

Dviejų valandų trukęs susitikimas su moksleiviais neprailgo ir sukėlė gausybę klausimų apie gestų kalbą, gestų kalbos vertėjo profesiją. Tikimasi, kad tokie susitikimai bus ypač naudingi skleidžiant žinią apie gestų kalbos vertėjo profesiją.

Susidomėję galimybe sužinoti daugiau apie gestų kalbos vertėjo profesiją, kreipkitės  žemiau nurodytais kontaktiniais adresais.

LGKVC Vilniaus teritorinis skyrius
Rudnios g. 6, Vilnius
Tel.: 8 5 2796331
El.p.: info@gestuvertejai.lt


Paskutinį kartą redaguota: 2020 02 25